twitter
rss

Żabki Kotki Misie Krasnale
 WYPRAWKA DZIECKA 3-LETNIEGO

 1. Obuwie zmienne (nie wiązane) na rzepy, bezpieczna podeszwa /podpisane/
 2. Poduszka typu „jasiek” z poszewką oraz mały lekki kocyk/kołderka z poszewką /podpisane/
 3. Pidżama /podpisana/
 4. Przytulanka, pluszak dla dziecka na leżakowanie /podpisane/
 5. Ubranie zmienne ( bielizna, spodnie, rajtuzy, getry, bluzka) w woreczku z materiału pozostawiamy w indywidualnej szafce dziecka w szatni /podpisane/
 6. Chusteczki higieniczne mokre i suche (2x 100szt w pudełku ) co trzy miesiące /podpisane/
 7. Jedna ryza papieru typu ksero w semestrze /podpisana/
 8. Kubeczek, szczotka z nakładką ochronną i pasta do zębów dla dziecka /podpisane/ wymiana co 3 miesiące
 9. 50 szt. koszulek A4 na prace plastyczne dziecka
 10. 50 szt kubeczków jednorazowych plastikowych do picia wody w sali (dystrybutor z wodą )

 

WYPRAWKA  DZIECKA 4 i 5-LETNIEGO

 1. Obuwie zmienne z bezpieczną podeszwą ( nie wiązane)
 2. Ubranie zmienne ( bielizna, spodnie, rajtuzy, getry, bluzka) w woreczku z materiału pozostawiam w indywidualnej szafce dziecka w szatni /podpisane/
 3. Strój do ćwiczeń (dowolna bluzka typu T-shirt oraz krótkie spodenki) w woreczku z materiału /podpisane/
 4. Chusteczki higieniczne mokre i suche (2x 100szt w pudełku ) co trzy miesiące /podpisane/
 5. Jedna ryza papieru typu ksero w semestrze /podpisana/
 6. Kubeczek, szczotka z nakładką ochronną i pasta do zębów dla dziecka /podpisane/ wymiana co 3 miesiące
 7. 50 szt. koszulek A4 na prace plastyczne dziecka
 8. 50 szt kubeczków jednorazowych plastikowych do picia wody w sali (dystrybutor z wodą )

 

 

Szanowni Rodzice!

 

W pierwszym dniu obecności dziecka należy przynieść kompletną i podpisaną wyprawkę.

Dzieci należy przyprowadzać do godziny 08.30 lub powiadomić telefoniczne o późniejszym przybyciu dziecka w danym dniu do 08.30. Odbieranie dzieci od godziny 14.30 – przy odbieraniu dzieci należy wylegitymować się dowodem tożsamości.

Ponadto w dniu pierwszej obecności dziecka w przedszkolu należy złożyć oświadczenia dotyczące osób upoważnionych  do odbierania dziecka.

 

 


 

Drogi Rodzicu !!!

Twojego malucha czekają poważne zmiany w życiu. Dotychczas mama lub osoba mu bliska była zawsze w pobliżu, teraz nagle go opuszcza. Maluch musi opuścić rano dom i udać się w obce mu miejsce, w którym są inne zwyczaje, inne zapachy, inne głosy

To, co nowe i trudne nie musi być niedobre. Dziecko należy przygotować do takich sytuacji, aby potrafiło sobie z nimi poradzić.

1.     Uprzedź swoją pociechę: „już za tydzień (za dzień) idziemy poznać twoje przedszkole. Na pewno będzie miło”. Przypominaj mu o tym.

2.     Opowiedz mu o przedszkolu:, co można robić, czego się uczyć.

3.     Przygotuj dziecko do rozstania z mamą, zostawiając je dłużej np. u babci lub cioci.

4.     Weź udział w zabawach adaptacyjnych, w celu zapoznani dziecka z nowym miejscem, poznaniem placu zabaw, sali, personelu i innych dzieci, które będą uczęszczać do przedszkola razem z nim. Pozwól, aby Twój maluch oswoił się z tym, co nowe, nieznane u boku najbliższej osoby.

5.     Już w domu ucz samodzielności-samodzielnego jedzenia, mycia rąk, korzystania z toalety, ubierania się i rozbierania. Im dziecko jest bardziej samodzielne, tym łatwiej dostosować się mu do nowych warunków.

6.     Ubranie dziecka musi być wygodne i nie może sprawiać kłopotów. Unikaj spodni na szelkach lub z trudnymi do odpięcia guzikami. Rękawki swetra lub bluzy muszą być łatwe do podciągnięcia. Buty lub kapcie najlepsze są niewiązane. Powinny być na rzepy, aby dziecko samo w razie potrzeby potrafiło je zapiąć.

7.     Czas pobytu małych dzieci nie powinien być długi. Jeśli to możliwe, w pierwszych dniach odbieraj dziecko po obiedzie. Do tak dużej zmiany warto przyzwyczajać powoli. Małe dziecko szybko się męczy, zwłaszcza, kiedy ma dużo wrażeń.

8.     Uwaga! Nie spóźniaj się z odbieraniem-, jeśli obiecałeś, że przyjdziesz wcześniej, dotrzymaj słowa.

9.     Pożegnanie powinno odbywać się bez pośpiechu, ale jednocześnie bez przedłużania samego momentu rozstania nie odprowadzaj dziecka w ostatniej chwili. Maluch powinien mieć trochę czasu na pożegnanie się z Tobą. Jeśli nie możesz wejść z nim do sali, posiedź razem chwilkę w szatni, a potem oddaj go pod opiekę personelu przedszkola.

10.     Kiedy dziecku trudno się z Tobą rozstać, poproś o pomoc nauczyciela. Czasem nieuchronne jest przytrzymanie dziecka, które płacze i wyrywa się. Zapewne serce będzie Ci się krajało, ale możesz być pewna, że gdy wychowawczyni przytuli dzieciątko i zapewni, że mama wróci po obiedzie – łzy szybko obeschną.

11.     Dziecku może być raźniej, jeśli weźmie z domu ukochaną przytulankę. Czasami wystarczy, że maluch będzie miał przy sobie coś, co pachnie mamą i domem, to stwarza poczucie bezpieczeństwa.

12.     Dziecko ma prawo płakać, w ten sposób wyraz swój smutek. Wyładowuje napięcie, jakie w nim narosło. Jeśli płacze w domu, przedszkolu porostu przytul je, powiedz, że bardzo je kochasz, że też będziesz za nim tęsknić. Zapewnij, że przyjdziesz zaraz po pracy.

13.     Jedną z najważniejszych rzeczy, które należy robić nie tylko wtedy, gdy dziecko idzie do przedszkola, to jak najczęstsze zapewnianie go o Twojej miłości. Jedną z podstawowych potrzeb człowieka jest potrzeba bezpieczeństwa, a zaraz po nią potrzeba przynależności i miłości. Te dwie potrzeby mogą być w nie dostateczny stopniu zaspokojone, zwłaszcza, gdy dziecko większość dnia przebywa w przedszkolu. Słowa „kocha cię”, „będę tęsknić” powinny być obecne w codziennym życiu. Bardzo ważne pieszczoty, pocałunki szczęście i podziw malujący się na twarzy rodzica, gdy patrzy na dziecko. Ono powinno czuć, wiedzieć i słyszeć, że jest kochane.


INFORMACJA DLA RODZICÓW

Rodzice pełnią nadzór nad dziećmi podczas przyprowadzania i odbierania dziecka z przedszkola. Rodzic wprowadza dziecko do sali i oddaje pod opiekę nauczyciela. Wprowadzenie dziecka do grupy jest równoznaczne z oddaniem dziecka pod opiekę nauczyciela dyżurującego.

Podczas odbierania dziecka z przedszkola rodzic przejmuje opiekę nad dzieckiem od momentu wywołania z grupy przez woźną. Wszelkich opłat lub innych spraw urzędowych należy dokonać przed odebraniem dziecka z grupy.

Dziecko w wieku przedszkolnym nie może przychodzić do przedszkola bez opieki osoby dorosłej.

DZIECI Z PRZEDSZKOLA ODBIERAJĄ WYŁĄCZNIE OSOBY PEŁNOLETNIE.

Rodzice mają prawo upoważnić do odbierania swojego dziecka inne osoby dorosłe poprzez wypełnienie druku oświadczenia, które należy złożyć u nauczycielki prowadzącej  grupę.

<-- wstecz